Valencia

Milujete južanský temperament, príjemnú klímu a množstvo atrakcií? Určite ste už počuli o Valencii, ktorá je jedným z najviac navštevovaných miest Španielska. Vyberte sa na výlet do tohto turisticky atraktívneho mesta. Letenky z Viedne, Katovíc alebo Budapešti sú v akciových cenách.
Valencia je tretie najväčšie mesto v Španielsku. Mesto ponúka dokonalú kombináciu umenia, kultúry, nočného života, krásnych pláži a neopakovateľných festivalov. Valencia je perfektným španielskym mestom, ktoré môžete navštíviť v každom ročnom období.
Najznámejšou turistickou atrakciou Valencie je divný, ale úžasný komplex City of Arts and Sciences. Areál pozostáva z niekoľkých budov pre kultúrno-vzdelávacie aktivity.
Staré mesto, inak známe ako Barrio del Carmen, je cez deň historickým centrom mesta s gotickou katedrálou, veľkou burzou hodvábu a centrálnym trhom. V noci sa stáva najživšou destináciou nočného života. Centrum je útulné a ponúka možnosť prechádzať sa po starých uličkách, ktoré sú plné reštaurácii a kaviarni. Nezabudnite navštíviť Hodvábnu burzu z 15. storočia alebo palác Marquise a tiež Múzeum výtvarného umenia.
Samozrejme nemôžete vynechať pobyt pri mori. Cesta na pláže vo Valencii z centra mesta trvá 15 minút autom alebo 40 minút bicyklom alebo električkou.
Valencijská paella je známe miestne jedlo, pričom takmer každá reštaurácia ponúka tento miestny typ paelly.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.