Rimini

Hľadáte ideálne miesto pre letnú dovolenku? Vyberte sa letecky do Rimini. Rimini je známa plážová destinácia v regióne Emilia Romagna v Taliansku. Rimini však ponúka viac ako len oddych pri mori.
Vydajte sa smerom k starému historickému centru a zistíte, že v Rimini je veľa možností, ako tráviť voľný čas.
Augustov oblúk, ktorý sa pýši miestom na konci Corso d’Augusto, je hlavnou historickou stavbou, ktorá stojí v centre Rimini. Rimini má množstvo historických budov, ale žiadna nie je taká pôsobivá ako chrám Malatesta. Táto katedrála bola postavená v 9. storočí. Pre tých, čo sa zaujímajú o archeológiu a históriu, je určené múzeum Museo della Citta. Piazza Tre Martiri je akýmsi nepísaným centrom tohto mesta, kde nájdete množstvo významných budov.
Jednou z vecí, ktoré treba v Rimini vidieť, je most Ponte di Tiberio. Má päť oblúkov, ktoré sa tiahnu cez 70 m a oblúky majú rozpätie až 8 m. Za mostom sa dostanete k Borgo San Giuliano. Je to stará rybárska štvrť, kde dnes nájdete malé domčeky s dvojposchodovými reštauráciami, ktoré zdobia farebné maľby.
Samozrejme veľa ľudí sem prichádza najmä za slnkom. Rimini je obľúbené pre svoje dlhé pláže so zlatým pieskom. Je to to ideálne miesto na oddych, užívanie si slnka a kúpanie v Jadranskom mori. Pláž je lemovaná hotelmi, barmi a reštauráciami. Ak sa potrebujte ukryť pred slnkom, navštívte Parco XXV Aprile.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.