Rím

Rím má viac ako 3000 rokov histórie. Rím je hlavné mesto Talianska a okrem množstva hitsorických pamiatok ponúka množstvo príležitosti na zábavu a oddych.
Rím je naozaj nádherné mesto. So svojou bohatou históriou a nádhernou architektúrou, úchvatnými kostolmi, fontánami a námestiami má niečo pre každého. Či už hľadáte chutné jedlo, báječné nákupy alebo vzrušujúcu zábavu, v Ríme to všetko nájdete.
Rím je pritom dostupný letecky z Bratislavy, Viedne, Budapešti a všetkých ostatných okolitých letísk. Stačí si kúpiť lacnú letenku do Ríma a zažiť nádhernú dovolenku.
Čo zažiť a vidieť v Ríme
Koloseum
Začnime tento zoznam atrakcií, ktoré musíte vidieť , Koloseom, ktoré sa nachádza v historickom centre . Je to najreprezentatívnejšia pamiatka v Ríme!
Fontány
Rím je domovom z najpozoruhodnejších fontán na svete. Rím, ktorý je domovom viac ako 2000 fontán, ktoré sú výnimočne krásne. Fontána di Trevi je azda najznámejšou, neskorobarokovým majstrovským dielom a určite patrí k tým najkrajším.
Forum Romanum
Fórum bolo centrom mesta a môžete tu vidieť ruiny starovekých trhovísk, administratívnych a cirkevných budov.
Vatikán
Najmenší štát na svete, Vatikán, je sídlom pápeža a jedným z najvýznamnejších náboženských miest. Nielen to, že je to centrum katolíckej cirkvi, priťahuje ľudí na toto monumentálne miesto, ale aj to, čo tam môžete vidieť.
Jedlo
Taliansko a Rím obzvlášť sú známe výnimočne dobrým jedlom. Rím vás prekvapí svojimi bohatými, odvážnymi chuťami a neuveriteľnou rozmanitosťou. Či už ochutnáte tradičné cestoviny v útulnej trattorii, alebo si vyberiete chutné pouličné jedlo.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.