Pisa

Plánujete výlet do Talianska? Zaleťte si do Pisy. Pisa však nie je len o jednej veži. Pisa je malé mesto plné histórie, kultúry, priateľských obyvateľov a skvelého jedla. Vďaka tomu sa Pisa oplatí navštíviť.. Letenky do Pisy sú lacné a lieta sa pravidelne počas celého roka. Návštevu tohto mesta pritom môžete šikovne spojiť s návštevou Florencie.
Katedrála Santa Maria Assunta je úžasná stavba a veľa ľudí zaujme viac ako Šikmá veža. Stavba katedrály sa začala v 11. storočí a bola dokončená v roku 1092. Predná fasáda katedrály je zdobená sériou krásnych kamenných a mramorových oblúkov a tromi bronzovými dverami.
Námestie zázrakov v Pise je miesto, kde sú najlepšie a najočarujúcejšie poklady Pisy: katedrálu, baptistérium, cintorín (Camposanto) a ďalšie múzeá. Ak sa chcete dozvedieť viac o Campo Santo a freskách, mali by ste sa vydať do múzea Sinopie.
Už spomenutá Šikmá veža je ideálna nielen pre fotografie. Jej architektúra je fantastická a 6 radov kamenných oblúkov je jednoducho nádherných.
Každý jún oslavuje Pisa svätého patróna mesta San Ranieri, pričom tradičné podujatia nasledujú po sebe počas Giugno Pisano.
Taliansko je známe svojim gelato a v Pise nájdete viacero výnimočných gelatérii.
Existujú tiež možnosti jednodňových výletov, ktoré môžete podniknúť z Pisy. Pisa je v blízkosti Cinque Terre, Florencia je len 50 minút jazdy vlakom a určite navštívte mestečko Barga.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.