Norimberg

Norimberg, pokladnice histórie a bohatstva kultúry, láka návštevníkov z celého sveta. Svojou bohatou minulosťou a úchvatnými atrakciami je toto mesto v Nemecku miestom, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. A čo je lepší spôsob, ako zažiť toto ohromujúce miesto, než zakúpiť si letenku a odletieť sem?

História tohto miesta siaha až do rímskych čias, no dnes je známe predovšetkým pre svoju úlohu počas stredoveku a obdobia renesancie. Prejdite sa úzkymi uličkami Starého Mesta a budete nadšení pôvodnými stavbami, gotickými kostolmi a renesančnými palácmi. Hlavným symbolom mesta je hrad Norimberg, ktorý vás pohltí svojou majestátnosťou a ponúkne vám nádherný výhľad na panorámu mesta.

Ak máte záujem o kultúrne zážitky, nevynechajte Norimberské múzeum, ktoré patrí medzi najväčšie múzeá v Európe. Tu sa dozviete o bohatej histórii mesta a jeho významnom mieste v oblasti remesiel, obchodu a kultúry. Pre milovníkov umenia je tu Albrecht-Dürer-Haus, dom slávneho renesančného umelca, kde môžete obdivovať jeho diela a spoznať jeho tvorivý svet.

Okrem kultúrnych pamiatok ponúka Norimberg aj širokú škálu voľnočasových aktivít. Prejdite sa po Malej Benátky, čarovnej štvrti so scénickými kanálmi, alebo si vychutnajte prechádzku v parku Volksgarten, ktorý je ideálnym miestom na oddych a relax. Nemôžeme zabudnúť ani na tradičné trhy, kde sa ponúka všetko od čerstvých potravín až po remeselné výrobky.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.