Menorka

Menorka je najuvoľnenejším a najpokojnejším z populárnych španielskych Baleárskych ostrovov. Ibiza je hlučná a plná klubov, Mallorka je plná turistov. Menorka je preto vyhľadávaná náročnými turistami. Ak očakávate služby na vysokej úrovni, záruku pekného počasia a máte radi piesočnaté pláže, potom si môžete zaletieť na Menorku. Letenky môžete kúpiť v predstihu za prijateľnú cenu.
Mestá Mahon a Ciutadella sú famózne. Vyznačujú sa pastelovými uličkami, kostolmi a stredovekou architektúrou. Objavíte tu tiež budovy v maurskom štýle.
Menorka je plná krásnych miest, katedrál, prístavov a sama o sebe je obrovskou prírodnou biosférou.
Turistická sezóna začína 1. mája a trvá do konca septembra alebo do polovice októbra. Klíma na Menorke je príjemná po celý rok s letnými teplotami okolo 28 °C a chladnejšími zimami s teplotou 16 °C.
Pláže a zátoky na Menorke ( calas ) sú rajom a hlavným dôvodom, prečo sa sem určite radi vrátite. Najkrajšie pláže s bielym pieskom sa nachádzajú na južnom pobreží, ako napríklad Cala Macarella , Son Bou a Cala Mitjana. Je tu tiež viac ako 100 jaskýň zasadených do útesov okolo calas.
Po celom obvode Menorky vedie nádherná cesta nazývaná Cami de Cavalls.
Na ostrove uvidíte hromady kameňov a primitívnych štruktúr, ktoré sa datujú tisíce rokov. Slávna Torre d’en Galmes v Alaiore je príkladom talayotickej architektúry s kamennými budovami kruhového alebo štvorcového tvaru.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.