Malaga

Hľadáte skvelé miesto pre vašu dovolenku? Predstavujeme vám Malagu. Malaga je známa dovolenková destinácia na pobreží Costa del Sol. Je obľúbená pre svoju perfektnú zmes piesočnatých pláží, kultúry, histórie a živého nočného života so výnimočnými kulinárskymi zážitkami.
Malaga je prístavné mesto a ponúka viac ako 300 slnečných dní v roku.
Vďaka mnohým prírodným atrakciám, ako sú pláže, parky a krásne vyhliadkové miesta, je v Málage veľa možností, čo robiť zadarmo. Dokonca aj múzeá a pamiatky majú v niektoré dni vstup zdarma.
Pri návšteve určite nevynechajte hlavné atrakcie, ktorými sú Centre Pompidou, Picassovo múzeum, Museo de Málaga a rímske ruiny v centre mesta. Nevynechajte ani barokovú kaplnku Muelle Uno z 18. storočia. V starom meste nájdete tiež ulice, ktoré lemujú obrovské nástenné maľby, mozaikové podlahy a pútavé pouličné umenie. Ak sa vydáte na strechu niektorej budovy, naskytne sa vám úplne iný pohľad na mesto.
Mercado Central de Atarazanas je rušný trh v krásnej historickej budove. Ochutnať tu môžete autentické jedlá a načerpať jedinečnú atmosféru.
Malaga má bohatú históriu, krásne námestia, umelecké galérie, fontány a ponúka skvelú andalúzsku kuchyňu. Malaga má rušný prístav a táto oblasť známa ako Quay 1 sa úplne zmenila na skvelú nákupnú zónu.
Feria de Málaga je tradičným jarmočným a kultúrnym podujatím, ktoré sa zvyčajne oslavuje v druhom augustovom týždni.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.