Leeds

Hľadáte nové možnosti pre cestovateľský trip? Urobte si výlet do Leedsu. Leeds je jednoducho a rýchlo dostupný leteckým spojením napríklad z Viedne a Budapešti.
Leeds vám ponúkne množstvo atrakcií, obchodov a historických pamiatok. Toto mesto vás zaiste zaujme svojim kozmopolitným životom.
Nájdete tam „najkrajší hrad na svete“. Stredoveký hrad nájdete v rozľahlom parku. Hrad má pritom viac ako 900 ročnú históriu.
Hlavným bodom množstva aktivít je rušná univerzita v Leedse. Rozľahlý kampus je domovom jednej z najväčších univerzít vo Veľkej Británii.
Radnica bola postavená v rokoch 1853 až 1858, navrhol ju Cuthbert Brodrick, táto budova je jednou z najväčších radníc vo Veľkej Británii.
Thornton Arcade je najstaršia arkáda z roku 1878. Budova má nádherný vchod na Briggate s klenutým sklom a kupolou s farebným oknom nad hlavou.
Centrum mesta ponúka zážitok z nakupovania, ktorý uspokojí všetky chute. Vo veľkých nákupných centrách Victoria Leeds a Trinity Leeds je k dispozícii obrovský výber rôznych tovarov.
Kirkgate Market je trh, kde nájdete viac ako 800 stánkov. Nájdete tu od ryby, ovocie a rôzne delikatesy. Nechajte sa uniesť tunajšou gastro scénou, ktorá je naozaj zaujímavá.
Podobne ako aj v iných mestách, aj tu sa život točí okolo rieky. Rieka Aire ponúka krásne vychádzky, ktoré lemujú kaviarne a reštaurácie, kde môžete ochutnať rôzne špeciality.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.