Cagliari

Cagliari je mesto s bohatou históriou, krásnymi plážami a bohatou kultúrou je Cagliari skutočným klenotom Sardínie. Toto príjemné mesto vás očarí svojou starobylou atmosférou a pôvabnou scenériou.
Cagliari je jedným z najstarších miest na Sardínii a jeho história siaha až do praveku. Bolo obývané fenickými, kartáginskými, rímskymi a arabskými kultúrami, čo vytvorilo jedinečnú kultúrnu mozaiku. Zaujímavosťou je, že Cagliari je známe aj svojimi rozsiahlymi podzemnými tunelmi, ktoré boli v minulosti používané na rôzne účely, vrátane obrany a zásobovania.
Staré mesto (Castello): Táto časť mesta je obklopená stredovekými múrmi a ponúka malebné uličky, historické paláce a nádherné výhľady na mesto a more. Prejdite sa po úzkych uličkách, navštívte katedrálu a objavte históriu tohto starobylého miesta.
Pláže Poetto a Calamosca: Tieto nádherné pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou sú ideálne miesta na relaxáciu a kúpanie. Užívajte si slnko, opaľujte sa na lehátkach a vychutnávajte si osviežujúce nápoje v jednom z mnohých plážových barov.
Národné archeologické múzeum: Ak máte záujem o históriu a kultúru Sardínie, navštívte Národné archeologické múzeum v Cagliari. Múzeum obsahuje vzácne artefakty a artefakty z rôznych období, vrátane nuragských nálezov, rímskych mozaík a fénických artefaktov.
Bastión San Remy: Tento pevnostný bastión je miestom, kde môžete relaxovať a obdivovať panoramatický výhľad na Cagliari. Súčasťou bastiónu je aj elegantný trh s potravinami, kde môžete ochutnať miestne pochúťky a kúpiť čerstvé suroviny.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.